Pożar w warsztacie. Straty wyceniono na 300 tys. zł!

W środę, 24 maja wybuchł pożar w warsztacie znajdującym się przy ul. Chłapowskiego w Kościanie. Ogień spowodował straty na około 300 tysięcy złotych.

Pożar wybuchł około godziny 15.00. – Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na terenie jednej z firm przy ul. Chłapowskiego doszło do pożaru. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępcy z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Kościanie i OSP Kościan. Po przybyciu i rozpoznaniu stwierdzono, że pożar ma miejsce na terenie hali warsztatowej. Pożarem objęte było wyposażenie warsztatu – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy kościańskiej straży.

Reklama

Strażacy przystąpili do gaszenia ognia. Dzięki szybkiej reakcji szybko udało się opanować pożar i zapobiec rozprzestrzenieniu na część budynku. Następnie strażacy wynieśli spalone i nadpalone elementy, by wyeliminować ewentualne zarzewia ognia. Prawdopodobnie przyczyną pojawienia się ognia była awaria instalacji elektrycznej. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Działania trwały około dwóch godzin. Straty wstępnie wyceniono na 300 tysięcy złotych.

Go to TOP