Pożar w kotłowni [ZDJĘCIA]

W czwartek, 16 listopada, wybuchł pożar w kotłowni domu jednorodzinnego przy ul. Polnej w Czempiniu. Na szczęście zagrożenie szybko udało się zażegnać.

Przed godziną 13.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o dymie wydobywającym się z jednego z okien budynku jednorodzinnego. W domu przebywała jedna osoba, która opuściła go przed przyjazdem służb ratowniczych. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy PSP z Kościana, 2 zastępy OSP w Czempiniu i jeden zastęp OSP w Słoninie. Po przyjeździe na miejsce strażacy zabezpieczyli teren działań. Wyłączono też prąd w budynku. Wyposażeni w sprzęt ochrony układu oddechowego, kamerę termowizyjną i linię gaśniczą ratownicy weszli do kotłowni, z której wydobywał się dym. Ustalili, że palą się zmagazynowane w niej materiały palne. Ogień na szczęście szybko udało się ugasić i nie doszło do jego szybkiego rozprzestrzenienia.

Reklama

Po ugaszeniu ognia nadpalone elementy wyniesiono i zlano wodą. Za pomocą agregaty oddymiającego przewietrzono wszystkie pomieszczenia. Sprawdzono też pomieszczenia za pomocą kamery termowizyjnej i miernika wielogazowego. Nie stwierdzono dalszego zagrożenia – relacjonuje Dawid Kryś, oficer prasowy kościańskiej straży. Po niespełna godzinie działania zakończono. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zdjęcia: Karol Schmidt

Reklama
Go to TOP