Powstańcze Biegi Przełajowe w Kościanie [ZDJĘCIA]

W niedzielę odbyły się Powstańcze Biegi Przełajowe w Kościanie. Mimo trudnych warunków na starcie zawodów pojawiło się 123 zawodników.

Kościański etap zawodów odbywał się w Kurzej Górze i pobliskim lasku. Zawodnicy do pokonania mieli 10 kilometrów w błocie, delikatnym deszczu i na śliskiej, miejscami oblodzonej drodze. Powstańcze Biegi Przełajowe w Kościanie wygrał Łukasz Nowak reprezentujący Helios Czempiń. Trasę pokonał w niecałe 37 minut. Drugi był Damian Glapiak z Bucza, a trzeci Tomasz Musiał z Dąbcza. Z kolei wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Śledź z Wąbiewa, z czasem nieco ponad 43 minuty. Druga linię mety przekroczyła Katarzyna Nowak ze Śmigla, a trzecia Gabriela Trzepacz z Kawęczyna. Zwycięzcy umocnili się też na pozycjach liderów, ponieważ obydwoje wygrywali też w pierwszym, czempińskim, etapie.

Za tydzień Powstańcze Biegi Przełajowe przeniosą się do Śmigla, a podsumowanie cyklu i ostateczne rozstrzygnięcia zapadną pod koniec lutego w Krzywiniu.