Powstańcze Biegi Przełajowe w Czempiniu [ZDJĘCIA]

Zawody w Czempiniu rozpoczęły tegoroczny cykl Powstańczych Biegów Przełajowych. Na starcie pojawiło się ponad 100 zawodników.

W niedzielę, 23 stycznia, w Czempiniu odbyły się Powstańcze Biegi Przełajowe rozpoczynające cały cykl. W rywalizacji oprócz biegaczy, którzy do pokonania mieli nieco ponad 10 km, wystartowali również kijkarze na dystansie 5 km. Przed startem odśpiewano tradycyjnie hymn państwowy. W sumie wystartowało około 80 biegaczy i około 20 miłośników nordic walking.

Wśród biegaczy najszybszy był Dawid Miaskowski z Leszna. – Trasa jest mi znana, bo startuje tu tak naprawdę co roku, więc mnie nie zaskoczyła. Lubie takie szutry, to coś innego niż ulica. Warunki trudne, ale droga zmrożona, więc dobrze się biegło. Będę starał się w całym cyklu powalczyć – mówił po przekroczeniu linii mety. Drugi wśród mężczyzn był Tomasz Musiał z Dąbcza, a trzeci Hubert Naglak z Szelejewa.

Najlepszą z biegaczek była Martyna Zielińska, również z Leszna, na drugim miejscu uplasowała się Monika Rabiega, także z Leszna, a na trzecim Joanna Marciniak ze Śremu. Z kolei wśród kijkarzy trasę pokonał najszybciej Robert Adamski z Lubonia, chwilę za nim metę przekroczyła Iwona Maślanka ze Śmigla, a na trzecim miejscu do mety doszedł Paweł Wałkiewicz z Leszna.

Drugi etap cyklu zaplanowano na 6 lutego w Krzywiniu, 20 lutego zawody odbędą się w Kościanie, a finał zaplanowano na 13 marca w Śmiglu.

do Góry