Półkolonie w gminie Śmigiel [ZDJĘCIA]

Ponad 70 dzieci wzięło udział w kolejnej edycji półkolonii zorganizowanych przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu wraz z Centrum Kultury w Śmiglu.

Zajęcia dla dzieci zorganizowano w dwóch trzydniowych turnusach. Pierwszy z nich odbył się w Starym Bojanowie, drugi natomiast w Śmiglu. W sumie uczestniczyło w nich ponad 70 dzieci z całej gminy w wieku od 7 do 12 lat. Podczas obydwóch turnusów dzieci wzięły udział w spotkaniu z rekonstruktorem, który opowiadał między innymi o militariach, odwiedziły Muzeum Pożarnictwa w Rakoniewicach, a także w warsztatach pod nazwą „Mistrz Eksperymentu”, podczas których, jak sama nazwa wskazuje, mogły własnoręcznie przeprowadzić kilka ciekawych eksperymentów.

Reklama

W czasie wypoczynku dzieci uczestniczyły także w zajęciach i zabawach muzycznych, artystycznych, a nawet relaksacyjnych. Nie zabrakło również gier i zabaw integracyjnych oraz zajęć rekreacyjno-sportowych. Dzieci jak zwykle świetnie bawiły się uczestnicząc w zabawach już im znanych takich jak „gorące krzesła” i „berek” ale też podczas nowych zabaw jak na przykład „laser”. Energia i humory uczestnikom dopisały wyśmienicie. Niektóre wyraziły już nawet chęć wzięcia udziału w kolejnych zajęciach, które zaplanowano na wakacje letnie.

Zdjęcia, źródło: gmina Śmigiel

Reklama
Go to TOP