Podpisano umowę na Rynek i Wrocławską!

W dniu 14 marca podpisano umowę na dokończenie rewitalizacji Rynku i ulicy Wrocławskiej. Wykonawcą będzie firma PB Haus Sp. z o.o. Sp. k. z Leszna.

Oferta firmy z Leszna została uznana za najkorzystniejszą spośród czterech, jakie złożono w przetargu. Wyboru dokonano na podstawie kryterium ocen określonych w specyfikacji warunków zamówienia. – Wszyscy oczekujemy, że wykonawca sprawnie dokończy prace na Rynku i ulicy Wrocławskiej, aby zrewitalizowana starówka mogła tętnić życiempowiedział burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

Reklama

Oferta firmy, która wygrała przetarg to niemal 3,6 mln. zł. Przedmiotem umowy jest dokończenie przebudowy Rynku i ulicy Wrocławskiej w Kościanie. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności: wykonanie obudowy granitowej schodów, pochylni do Ratusza z balustradami, poręczami, dokończenie nawierzchni drogowej z kostki i płyt granitowych, budowę oświetlenia ulicznego, iluminacji budynku Ratusza, Rynku, rozdzielnic doziemnych, wykonanie systemu nagłośnienia, budowy fontanny w zakresie architektury – obudowy granitowo-drewnianej, montażu dysz i uruchomienia, budowy instalacji teletechnicznej wraz z monitoringiem, małej architektury. 

Wykonawca ma 23 tygodnie od podpisania umowy na realizację inwestycji we wskazanym powyżej zakresie. Po podpisaniu umowy w gabinecie burmistrza Kościana, przedstawiciele wykonawcy udali się na Rynek i ulicę Wrocławską, aby omówić z przedstawicielami urzędu szczegóły przejęcia placu budowy.

Reklama
Go to TOP