Pędziła 106 km/h w terenie zabudowanym!

W piątek, 19 maja kościańscy policjanci prowadzili akcję “Prędkość”. Podczas niej zatrzymali kierującą, która w terenie zabudowanym pędziła z prędkością 106 km/h.

Mimo, iż głównym celem cyklicznych działań „Prędkość” jest walka z kierowcami przekraczającymi prędkość, to funkcjonariusze reagowali również na inne wykroczenia. Wykorzystane zostały wszystkie możliwe urządzenia techniczne służące do pomiaru prędkości, jakimi dysponują funkcjonariusze. Niechlubną rekordzistką piątkowych działań została 22-letnia mieszkanka gminy Suchy Las, która około godziny 20.20 w Kościanie na ul. Gostyńskiej przekroczyła w terenie zabudowanym prędkość aż o 56 km/h. Pędziła z prędkością 106 km/h. Została ukarana wysokim mandatem w wysokości 1500zł oraz 13 pkt. karnymi. Zatrzymano też jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Reklama

W działaniach na terenie powiatu kościańskiego uczestniczyło 9 policjantów drogówki. Podczas działań funkcjonariusze przeprowadzili łącznie 62 kontrole pojazdów. Aż 59 z nich dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości, w tym 54 z nich popełnionych zostało w rejonach przejść dla pieszych. 48 kierujących poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymano jeden dowód rejestracyjny za brak badań technicznych pojazdu oraz sporządzono jedno zgłoszenie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w związku z brakiem obowiązkowego ubezpieczenia pojazdu w zakresie OC.

Nie zabrakło również nieodpowiedzialnego kierującego, który pomimo spożytego alkoholu, postanowił wsiąść za kierownicę swojego Fiata. Zatrzymano go o godz. 11:30 w Bonikowie na ul. Dworcowej, a w chwili zatrzymania badanie wykazało u kierującego 0,67 promila alkoholu w organizmie.

Reklama

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych w dalszym ciągu jest jazda z nadmierną prędkością. Badania jednoznacznie wskazują, jak ważne jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków, a także przestrzegania limitów prędkości przypisanych do rodzajów dróg. Musimy o tym, pamiętać żeby każda podróż samochodem, kończyła się szczęśliwym powrotem – przypomina policja.

Go to TOP