Otwarto sezon letni w Dębcu. Ogień, woda i kolory [ZDJĘCIA]

W sobotę, 29 czerwca, otwarto sezon letni w Nowym Dębcu. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji dla wczasowiczów. Gwiazdą wieczoru był zespół Ogień.

Już po raz drugi otwarto sezon letni w Nowym Dębcu w formie imprezy “Plaża Dębiec Festiwal”. Jak się okazuje impreza nie tylko cieszyła się sporym zainteresowaniem wczasowiczów, ale łaskawa była także pogoda. Upał i prażące słońce zachęciły wypoczywających i mieszkańców okolicznych miejscowości do wybrania się nad jezioro i wzięcia udziału w licznych atrakcjach.

Atrakcji bowiem organizatorzy przygotowali mnóstwo. Od południa przeprowadzano gry, zabawy oraz konkursy dla najmłodszych. Później dostępne były też stoiska dla dzieci i młodzieży. Przy nich odbywały się warsztaty wyplatania wianków, zdrowego odżywiania, czy ekologii. Można też było pomalować kubek. Obecni byli też przedstawiciele Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami z Kościana, którzy malowali dzieciom twarze, a także zwracali uwagę na naszych mniejszych przyjaciół.

Przed godziną 17.00 uczestnicy, z wykonanymi przez siebie wiankami, przeszli korowodem na plażę, gdzie wypuścili wianki na jezioro. Później na scenie pojawiły się Kokorzynianki, które swoimi piosenkami zabawiały bawiących się. Odbył się także Romantyczny Bieg Parami (o nim w osobnym artykule). W końcu przyszedł czas na gwiazdę wieczoru, zespół Ogień. Po nim z kolei odbyła się dyskoteka.

do Góry