Otwarcie boiska i szatni w Starych Oborzyskach [ZDJĘCIA]

W niedzielę, 21 maja odbyło się oficjalne otwarcie boiska i szatni, które powstały niedawno przy Szkole Podstawowej w Starych Oborzyskach.

Otwarcie boiska i szatni miało bardzo uroczysty charakter. Wzięło w nim udział wielu znamienitych gości. Pojawili się między innymi parlamentarzyści z regionu i ich przedstawiciele, przedstawiciele władz samorządowych gmin z powiatu kościańskiego i starostwa powiatowego, samorządowcy z gminy Kościan, mieszkańcy Starych Oborzysk, sportowcy z Juna-Trans Stare Oborzyska i zaprzyjaźnionych klubów, przedstawiciele organizacji i instytucji, sponsorzy klubu i rodziny sportowców. Zebranych powitał zastępca wójta gminy Kościan Mirosław Duda, potem kilka zdań na temat inwestycji i historii jej powstania powiedział wójt Andrzej Przybyła.

Reklama

W 2011 roku gmina podjęła decyzję o zakupie 2,5 hektara gruntu, który miał się przydać ze względu na położoną przy nim szkołę i halę sportową. – Pamiętam, nie było wtedy jednomyślności, bo kwota była spora, niespełna 600 tysięcy złotych. Czas potwierdził, że to była kolejna dobra decyzja. W 2021 zaczęliśmy budowę płyty pełnowymiarowego boiska piłkarskiego z odwodnieniem, deszczownią, oświetleniem. To kosztowało niespełna 1,7 miliona złotych. W tym czasie przygotowywano projekt pod zaplecze szatniowo-socjalne. Budowa zakończyła się w 2022 roku. Udało się uzyskać dofinansowanie w kwocie 900 tysięcy złotych i 120 tysięcy z programu “Szatnia na medal”. Cały kompleks kosztował ponad 5 milionów złotych. Pieniądze są nieważne, najważniejsze, że mamy osiągnięty cel – przypomniał wójt. Obiecał też, że w przyszłości wokół boiska powstanie też bieżnia lekkoatletyczna.

Po przemówieniu Andrzeja Przybyły zaprezentowano grupy z klubu Juna-Trans, które korzystać będą z nowego boiska i budynku. Sportowcom wręczono też drobne upominki. Później przecięto symboliczną wstęgę “otwierając” boisko, które zostało też w widowiskowy sposób poświęcone. Następnie przyszedł czas na złożenie gratulacji i poczęstunek dla gości, a także zwiedzanie nowego budynku. Po nim odbyły się towarzyski mecz pomiędzy KS Juna-Trans Stare Oborzyska i KKS Lech Poznań OldBoys.

Reklama
Go to TOP