Okradł sklep grożąc niebezpiecznym narzędziem!

W poniedziałek 25 września funkcjonariusze z KPP w Kościanie zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Śmigiel, który w minioną sobotę w sklepie spożywczym w Śmiglu grożąc niebezpiecznym narzędziem zażądał od obsługi sklepu wydania pieniędzy z kasy.

W sobotę ok. godz. 19:10 do sklepu spożywczego na terenie Śmigla wszedł zamaskowany mężczyzna, który po chwili wyciągnął przedmiot przypominający nóż. – Grożąc sprzedawczyni zażądał, żeby kobieta dała mu pieniądze znajdujące się w kasie sklepu. Ekspedientka wykonała polecenie napastnika. Po otrzymaniu gotówki sprawca uciekł w nieznanym kierunku – relacjonuje Radosław Nowak, rzecznik kościańskiej policji. Łupem 21-latka padły pieniądze w kwocie 400zł.

Reklama

Funkcjonariusze przez wiele godzin analizowani zebrany materiał w postaci przesłuchań świadków, nagrań z monitoringu, spostrzeżeń mieszkańców. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek. Następnego dnia usłyszał zarzut rozboju, do którego się przyznał. Wyjaśniał, że zdobyte pieniądze chciał przeznaczyć na własne potrzeby, gdyż nie ma stałego źródła dochodu.

Sąd Rejonowy w Kościanie aresztował 21-latka na trzy miesiące. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności trwającą co najmniej 3 lata.

Reklama
Go to TOP