Policja w Kościanie zatrzymała 26-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego, który podbierał pieniądze swojemu pracodawcy. Łupem złodzieja padła gotówka w kwocie 1100zł. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży

Właściciel punktu handlowo-usługowego działającego na terenie Kościana zauważył, że od pewnego czasu ubywa pieniędzy z utargu. – Postanowił sprawdzić, co jest powodem nieprawidłowości dotyczących rozliczeń finansowych, zamontował więc monitoring mający na celu sprawdzenie sytuacji – wyjaśnia Radosław Nowak, rzecznik KPP w Kościanie. Gdy okazało się, że pieniądze kradnie jeden z pracowników, właściciel punktu zgłosił ten fakt na Policję.

Funkcjonariusze zatrzymali w związku z kradzieżami 26-letniego mężczyznę. Okazało się, że od końca sierpnia do chwili zatrzymania, podbierał drobne sumy z utargu firmy, w której pracował. Łączna kwota strat spowodowana działaniem sprawcy wyniosła 1100zł. Mężczyzna przyznał się do kradzieży i zwrócił już całą kwotę właścicielowi. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

do Góry