Odbyły się rady klasyfikacyjne! Część szkół wznawia lekcje

W I Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół w Kościanie, a także w Zespole Szkół w Nietążkowie odbyły się rady klasyfikacyjne. Oznacza to, że uczniowie kończący te szkoły otrzymają świadectwa i będą mogli przystąpić do matur.

To, że w szkołach odbyły się rady klasyfikacyjne nie oznacza wcale końca strajku nauczycieli i pracowników administracyjnych w tych placówkach. Protest trwa nadal także w szkołach podstawowych w Kościanie, choć i to powoli zaczyna się zmieniać. Z kolei przedszkola działają już normalnie.

Reklama

Do normalnej pracy wracają też w niektórych szkołach oddziały przedszkolne. W Szkole Podstawowej nr 4 funkcjonują już wszystkie trzy grupy, a w pozostałych szkołach po jednej. W piątek w szkołach nr 1 i 3 będą to już po dwie grupy, a od poniedziałku najprawdopodobniej w Szkole Podstawowej nr 3 oddziały przedszkolne będą już działać normalnie i wznowione zostaną zajęcia dla klas 1-3. – Sytuacja jest bardzo dynamiczna i zmienia się z dnia na dzień. Pojedynczy nauczyciele rezygnują ze strajku, ale nadal większość protestuje – informuje Irena Tomczak, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Urzędu Miejskiego w Kościanie. Więcej o funkcjonowaniu szkół od poniedziałku dowiemy się jednak dopiero w piątek po południu.

Go to TOP