Obra zwycięża w wyjazdowym meczu w Kole!

Obra Kościan wygrała z Olimpią Koło w dwudziestej kolejce IV ligi. Awans do czołowej ósemki jest bliski, ale łatwo o to nie będzie.

Spotkanie, tradycyjnie już, kościaniacy rozpoczęli dość dobrze. Obra wydawała się drużyną lekko dominującą. Już na początku nasi piłkarze potrafili stworzyć dogodne sytuacje do strzału. Zabrakło niestety celności. W trakcie trwania meczu gra się wyrównała i gospodarze zaczęli być groźni. Na nasze szczęście nie zdołali pokonać w bramce Jędrzeja Dorynka. Pierwszy gol padł po ponad 30 minutach gry. Mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Mariusz Józefiak wyprowadzając Obrę na prowadzenie. Na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku 0:1.

Drugą połowę mocno zaczęli piłkarze z Koła. Ich próby okazały się nieskuteczne, za to kościaniacy strzelili drugą bramkę. W polu karnym sfaulowano Tomasza Marcinkowskiego. Rzut karny wykonał Mariusz Józefiak i po chwili cieszył się z drugiego w tym meczu gola. Drugi rzut karny podktowano dla gospodarzy za zagranie ręką Mateusza Adamskiego w polu karnym. Świetnie spisał się jednak Dorynek i wynik pozostał bez zmian. Po chwili zawodnicy Olimpii mogli znów spróbować swoich sił w rzucie karnym, tym razem już z lepszym skutkiem. Kościaniacy odpowiedzieli chwilę później kolejnym golem, tym razem dzięki “główce” Kacpra Borowiaka. Na to z kolei odpowiedzieli gospodarze, także strzelając gola. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 i to Obra cieszyła się z trzech punktów.

Dzięki wygranej kościaniacy powiększyli swoją szansę na awans do czołowej ósemki IV ligi. Zadanie to nie będzie jednak łatwe, bo nie wszystko zależy od naszych piłkarzy. Za tydzień zagrają w Międzychodzie z tamtejszą Wartą. To wymagający przeciwnik, aktualnie zajmujący trzecie miejsce w tabeli.