O włos od tragedii! Zderzenie pociągu z pojazdem dostawczym [ZDJĘCIA, FILM]

O prawdziwym szczęściu może mówić kierowca pojazdu, który zderzył się z pociągiem w okolicy Przysieki Polskiej. Do tragedii brakowało niewiele.

Do zdarzenia doszło po godzinie 14.30 na przejeździe kolejowym niedaleko Przysieki Polskiej. Zderzyły się tam pociąg osobowy relacji Wrocław – Poznań, oraz pojazd dowożący materiały na teren budowy. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Na miejscu przyczyny bada policja i prokuratura.

Przejazd, na którym doszło do kolizji jest ostatnio bardzo często użytkowany, ponieważ przejazd w Widziszewie z powodu remontu torów jest zamknięty. Jest on jednak przejazdem strzeżonym, a według świadków w czasie, gdy samochód chciał przejechać przez tory szlaban był otwarty. Na oficjalne przyczyny zdarzenia i odpowiedź czy rzeczywiście tak było trzeba będzie poczekać. Niestety jako, że był to jedyny tor, po którym mogły jeździć pociągi, to ruch na trasie jest na razie całkowicie zablokowany.

Zdjęci, film: Piotr Pewiński

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”109″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”0″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

do Góry