Nowy numer Gazety Kościańskiej

Polecamy nowy numer Gazety Kościańskiej. Wewnątrz znajdziecie mnóstwo ciekawych informacji, relacji i zdjęć z wydarzeń z minionych dwóch tygodni.

Nowy numer Gazety Kościańskiej dostępny jest od środy, 8 maja. Piszemy o nowych władzach powiatu kościańskiego, wydarzeniach majówkowych, tragicznych zdarzeniach na naszych drogach, gorącym spotkaniu senatora z rolnikami i mnóstwie innych, ciekawych rzeczy.

Reklama

Nowe władze powiatu

W poniedziałek odbyła się pierwsza sesja Rady Powiatu Kościańskiego. Poznaliśmy podczas niej nowego starostę i jego zastępcę, członków zarządu, a także prezydium rady. Zaskoczeń wielkich nie było, ale jednomyślności także nie.

Reklama

140 lat czempińskiego śpiewu chóralnego

Uroczyście obchodzono jubileusz czempińskiego śpiewactwa. Towarzystwo śpiewu “Harfa” z Czempinia przygotowało z tej okazji koncert, podczas którego nie zabrakło wspomnień, wzruszeń, opowieści, muzyki i podziękowań.

Majówka za nami

Długi weekend majowy obfitował w atrakcje. Odbył się m.in. koncert na Placu Wolności w Kościanie, niezmiernie ciekawie było w Cichowie, w Śmiglu odbyły się zawody w powożeniu zaprzęgami, odbyły się też oczywiście oficjalne obchody na Rynku w Kościanie. Relacje z tych wydarzeń przeczytacie w najnowszym numerze GK.

Tłuczony Ziemniak

Ostra i gorąca dyskusja towarzyszyła spotkaniu senatora Wojciecha Ziemniaka z rolnikami ze stowarzyszenia Rola Wielkopolski. Ci zarzucili senatora argumentami, dlaczego zielony ład jest szkodliwy i w jaki sposób doprowadzi do upadku polskiego i europejskiego rolnictwa, z kolei senator nie był zbyt przygotowany, by te argumenty odeprzeć.

Oprócz tego znajdziecie w nowym numerze mnóstwo informacji sportowych, kulturalnych, inwestycyjnych, policyjnych, program telewizyjny, ogłoszenia, krzyżówkę i wiele innych.

Go to TOP