Nowi radni powiatu odebrali zaświadczenia

Nowi radni Rady Powiatu Kościańskiego otrzymali zaświadczenia o wyborze. Uroczystość odbyła się w czwartek, 18 kwietnia, w Starostwie Powiatowym w Kościanie.

Zebranych w sali sesyjnej przywitała Maja Moskwa, sekretarz powiatu, która poinformowała zebranych, że pierwsza sesja nowej Rady Powiatu odbędzie się w poniedziałek, 6 maja o godzinie 13.00. W spotkaniu wzięło udział 18 z 19 nowych radnych. W radzie powiatu VII kadencji najwięcej mandatów, bo 7 uzyskała Koalicja Obywatelska. Aktywny Samorząd Wprowadził 5 radnych, Prawo i Sprawiedliwość 4 radnych, Porozumienie Ziemia Kościańska 2 radnych, a Trzecia Droga 1 radnego. Zaświadczenia osobom, które zyskały zaufanie wyborców i zdobyły mandaty wręczył Przemysław Grzegorz Pogorzelski, Przewodniczący Powiatowej Komisji Wyborczej.

Reklama

Witam serdecznie na uroczystości wręczenia zaświadczeń o wyborze na radnego Rady Powiatu Kościańskiego. Dzisiejsza, przewidziana przez Kodeks Wyborczy czynność w zasadzie kończy proces wyborczy wyboru nowych władz powiatu. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim członkom Powiatowej Komisji Wyborczej, która przeprowadzała wybory w tym roku. Chciałbym także podziękować członkom obwodowych komisji wyborczych z całego powiatu. Szczególnie w tym miejscu chciałbym podziękować pracownikom Starostwa Powiatowego w Kościanie. Pomoc tych osób była nieoceniona w procesie wyborczym – dziękował Pogorzelski. – Państwu, w imieniu swoim i całej Powiatowej Komisji Wyborczej w Kościanie chciałbym bardzo serdecznie pogratulować wyników w tych wyborach i życzyć owocnej i wytrwałej pracy w kolejnej kadencji Rady Powiatu – powiedział do nowych radnych.

Do gratulacji przyłączyła się Iwona Bereszyńska, członek Powiatowej Komisji Wyborczej, a równocześnie była Przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego. – Za chwilę będziecie Państwo reprezentować powiat, dlatego przygotowałam dla Państwa miniaturę herbu powiatu, aby każdy z Państwa pamiętał, że jest reprezentantem powiatu. No i oczywiście jedno z podstawowych narzędzi pracy, szczególny długopis. W tym roku w styczniu minęło 25 lat powiatu. Zaczynacie Państwo szczególny, nowy okres. Życzę Państwu, by wasze działania służyły rozwojowi powiatu i jego mieszkańcom.

Reklama

W okręgu wyborczym nr 1 (miasto Kościan) – obejmującym 6 mandatów radnymi Rady Powiatu Kościańskiego VII kadencji zostali wybrani:

 1. Stefan Mirosław Żurkiewicz – KW Prawo i Sprawiedliwość
 2. Aleksander Stanisław Sowa – KKW Koalicja Obywatelska
 3. Magdalena Wróblewska – KKW Koalicja Obywatelska
 4. Bernard Marcin – KKW Koalicja Obywatelska
 5. Mirosław Stanisław Kaczmarek – KKW Koalicja Obywatelska
 6. Agata Michalkiewicz – KW Porozumienie Ziemia Kościańska

W okręgu wyborczym nr 2 (gmina Kościan, miasto i gmina Krzywiń ) obejmującym 6 mandatów radnymi Rady Powiatu Kościańskiego VII kadencji zostali wybrani:

 1. Słowińska Dorota – KW Prawo i Sprawiedliwość
 2. Jacek Nowak – KKW Trzecia Droga
 3. Artur Józef Opas – KKW Koalicja Obywatelska
 4. Teresa Mikołajczak – Duda – KKW Koalicja Obywatelska
 5. Bartosz Marek Kobus – KW Stowarzyszenia Aktywny Samorząd
 6. Kazimierz Ryszard Józefowski – KW Porozumienie Ziemia Kościańska

W okręgu wyborczym nr 3 (miasto i gmina Czempiń) obejmującym 3 mandaty radnymi Rady Powiatu Kościańskiego VII kadencji zostali wybrani:

 1. Andrzej Wawer – KW Prawo i Sprawiedliwość
 2. Andrzej Paweł Socha – KW Stowarzyszenia Aktywny Samorząd
 3. Tomasz Grzelczyk – – KW Stowarzyszenia Aktywny Samorząd

W okręgu wyborczym nr 4 (miasto i gmina Śmigiel) obejmującym 4 mandaty radnymi Rady Powiatu Kościańskiego VII kadencji zostali wybrani:

 1. Witold Szczepan Omieczyński – KW Prawo i Sprawiedliwość
 2. Arleta Adamczak – KW Koalicja Obywatelska
 3. Piotr Błaszkowski – KW Stowarzyszenia Aktywny Samorząd
 4. Albert Pelec – KW Stowarzyszenia Aktywny Samorząd
Go to TOP