Nowe przejścia dla pieszych na Nacławskiej już wkrótce!

Wielokrotne apele osób mieszkających przy ulicy Nacławskiej w Kościanie przyniosły rezultat. Powstaną dwa nowe przejścia dla pieszych

Ulica Nacławska w Kościanie to droga z wieloma problemami. Przede wszystkim jej stan pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza na odcinku od byłego biurowca cukrowni w kierunku Czarkowa. Wzrastająca liczba dziur i nierówności grozi uszkodzeniem auta, a mimo to wielu kierowców jeździ tam z większą prędkością niż ta dozwolona. Niedawno powstało też przy tej ulicy przedszkole. Ruch na przejściu dla pieszych w ciągu tygodnia, ale także samochodowy w okolicy skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia, znacznie więc wzrósł. Niestety, już na początku roku szkolnego doszło tam do potrącenia dziecka, ale na szczęście chłopiec nie odniósł żadnych obrażeń. W odpowiedzi na tę sytuację i prośbę pieszych użytkowników tej drogi ustawiono ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

Z kolei od czasu, gdy przy Nacławskiej tej powstały nowe budynki mieszkalne, dyskont spożywczy i nowe punkty usługowe zaczęły pojawiać się głosy o stworzenie dodatkowego przejścia dla pieszych. Od skrzyżowania z ul. Wyzwolenia, do skrzyżowania z ul. Krętą nie ma bowiem ani jednego. To odcinek o długości ponad 600 metrów. Długie apele w końcu przyniosły rezultat. Wkrótce powstaną tam dwa nowe przejścia. Jedno w okolicy skrzyżowania z ul. Fellmanna, przy centrum medycznym, drugie przy skrzyżowaniu z ul. Okrężną. Kiedy “pasy” zostaną wykonane? Na razie dokładnie nie wiadomo.

Stanie się to wkrótce, gdy przygotowana zostanie stała organizacja ruchu na tej drodze. Muszą też być odpowiednie warunki pogodowe – wyjaśnia Dariusz Korzeniowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Kościanie. Jeśli pogoda będzie więc dopisywać, to jeszcze w tym roku bezpieczeństwo pieszych na Nacławskiej powinno się znacznie poprawić. Warto też, by kierowcy zwracali uwagę, czy nowe przejścia powstały, by nie byli zaskoczeni.

do Góry