Nietążkowo nie gryzie [ZDJĘCIA]

W poniedziałek, 20 maja, odbyła się akcja “Nietążkowo nie gryzie”. Jej celem była promocja kierunku technik spedytor w tamtejszej szkole, a przygotowano ciekawe konkurencje i atrakcje.

Wydarzenie “Nietążkowo nie gryzie” odbyło się w godzinach popołudniowych. Na placu przy szkole uczniowie spotkali się z przedstawicielami firm transportowych i służbami mundurowymi. Ekipa projektowa Akcelerator Pro przygotowała pięć konkurencji związanych z transportem i spedycją, których punktacja sumowana była do klasyfikacji turnieju “O Złotą Paletę”. Uczestnicy mierzyli się z zadaniami teoretycznymi dotyczącymi rodzajów środków transportu oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w czym pomagali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Poza tym, pod okiem strażaków z OSP Wilkowo Polskie, udzielali pomocy w wylosowanych przez siebie sytuacjach problemowych, tworzyli z kartonów jednostki ładunkowe, z którymi pokonać musieli tor przeszkód, a z owoców musieli zbudować „smaczne” pojazdy ciężarowe.

Reklama

Organizatorów w akcji wspierały firmy transportowe Krys Trans z Krzana oraz TIGA z Klonówca. O podniebienia uczestników zadbali uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych, a dodatkowo akcję wsparli uczniowie technikum spedycji oraz fotografii i multimediów. Po intensywnej, ale bardzo udanej zabawie wyłoniono drużyny, które zdobyły Złote, Srebrne i Brązowe Palety, a także nagrody. Na koniec wśród wszystkich uczestników zmagań rozlosowane zostały vouchery do kina. – Dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i wspólną zabawę. Wydarzenie było finałem projektu, który grupa realizowała ze wsparciem Fundacji INTERCARS oraz Fundacji Szkoła z Klasą – podkreślają organizatorzy.

Źródło, zdjęcia: Jakub Grzelka, organizatorzy

Reklama
Go to TOP