Narkotyki sprzedawał nieletnim. To mieszkaniec gminy Czempiń!

Policjanci ze Śremu zatrzymali 33-letniego dilera z gminy Czempiń, który handlował metamfetaminą. Mężczyzna od kilku miesięcy sprzedawał narkotyki mieszkańcom powiatu kościańskiego, a nawet małoletniej śremiance.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Śremie namierzyli 33-letniego mieszkańca gminy Czempiń handlującego metamfetaminą. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna w rejonie miejsca zamieszkania, w pomieszczeniu gospodarczym, posiada nielegalny towar. Sprzedawał narkotyki mieszkańcom powiatu kościańskiego, a także małoletniej mieszkance powiatu śremskiego. W związku z takimi podejrzeniami śremscy kryminalni udali się do małej wioski w gminie Czempiń, gdzie w pomieszczeniu gospodarczym zajmowanym przez 33-latka znaleźli i zabezpieczyli: blisko 146 gramów metamfetaminy, 60 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, niewielką ilość marihuany i pieniądze w kwocie 3 400 złotych. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do śremskiej Komendy.

Ze zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego wynika, że od września 2022 roku do stycznia tego roku 33-latek wielokrotnie sprzedawał metamfetaminę małoletniej śremiance oraz mieszkańcom powiatu kościańskiego. Ponadto z ustaleń wynika także, iż 33-latek nielegalny towar kupował od 24-letniego mieszkańca powiatu kościańskiego. Ten mężczyzna również został przez śremskich kryminalnych zatrzymany – informuje Ewa Kasińska, oficer prasowy śremskiej policji.

Decyzją prokuratora obaj mężczyźni są pod dozorem policji. Sprawa jest w toku i znajdzie swój finał w sądzie. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za sprzedaż narkotyków przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10. A jeżeli sprawca udziela substancji psychotropowej małoletniemu podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.

do Góry