Najnowszy numer Gazety Kościańskiej już dostępny w sklepach i kioskach. Znajdziecie w nim mnóstwo ciekawych informacji i relacji z wydarzeń w powiecie kościańskim i nie tylko.

Najnowszy numer Gazety Kościańskiej dostępny jest od środy, 29 listopada. W tygodniku przeczytacie przede wszystkim o najważniejszych rzeczach, które dotyczą powiatu kościańskiego i nie tylko.

Kościańskie morsy rozpoczęły sezon

W drugiej połowie listopada zrobiło się chłodnawo. Gdy większość z nas wyciąga ciepłe kurtki, czapki i szaliki, oni zrzucają ubrania i wchodzą do wody. Mowa oczywiście o kościańskich morsach.

Miliony na inwestycje

Władze powiatu kościańskiego przedstawiły projekt budżetu na przyszły rok. Znalazło się w nim aż 35 milionów złotych na inwestycje. Między innymi w drogi, opiekę, edukację.

Obwodnica kluczowym zadaniem

Północna obwodnica Kościana to jedna z kluczowych inwestycji, którą w najbliższym czasie zrealizować ma samorząd województwa wielkopolskiego. Obwodnica ta na pewno zmniejszy ruch w Kościanie.

Nie dla reparacji

Radni powiatu kościańskiego mieli zająć się uchwałą dotyczącą poparcia działań rządu w sprawie reparacji i odszkodowań. Część radnych jednak nie chciała przedstawić swojego zdania w tej sprawie i projekt uchwały wycofano z porządku obrad.

Juna z Pucharem wojewódzkim i awansem w Pucharze Polski

Intensywną niedzielę miały piłki Juna Trans Women Stare Oborzyska. Najpierw zagrały mecz na trawie w ramach Orlen Pucharu Polski, w którym wywalczyły awans do 1/8 finału, a zaraz po nim rywalizowały w futsalu, gdzie wywalczyły z kolei Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim.

Oprócz tego w gazecie znajdziecie mnóstwo innych, ciekawych informacji. Nie brakuje historii, sportu, kroniki policyjnej i zdarzeń kryminalnych, a także programu telewizyjnego. W tym numerze także Orędownik Samorządowy miasta Kościan i gminy Kościan.

do Góry