Nagrody za osiągnięcia naukowe od starosty!

Starosta kościański, Henryk Bartoszewski przyznał 5 osobom nagrody za osiągnięcia naukowe. To jednorazowe stypendia w wysokości 1500 zł.

Spotkanie podczas którego starosta wręczył nagrody za osiągnięcia naukowe odbyło się w poniedziałek, 18 listopada. Gratulując nagrodzonym Henryk Bartoszewski przypomniał największe osiągnięcia i sukcesy każdego z wyróżnionych. Wyraził nadzieję, że przyznane stypendia, których celem jest uhonorowanie wyjątkowych osiągnięć studentów z naszego powiatu, będą małym krokiem pomagającym im w dalszym rozwoju ich wiedzy, umiejętności, pasji. Życzył nagrodzonym, by kontynuowali swoje ścieżki naukowe, które w przyszłości zaowocują naukowymi tytułami. Starosta podkreślił, że młodzi stypendyści są, bez względu na to, gdzie będą żyć i pracować, dumą powiatu.

Reklama

Przyznane, jednorazowe stypendia wyniosły 1500 złotych. Wyróżnienia i stypendia starosty otrzymali:

  • Dominika Siakowska, studentka VI roku farmacji na Uniwersytecie medycznym w Poznaniu,
  • Aleksandra Banasik, studentka V roku medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu,
  • Monika Wesołowska, studentka pierwszego roku studiów magisterskich na kierunku informatyka i ekonometria na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu,
  • Arkadiusz Buchowski, student III roku wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu,
  • Dariusz Piotrowski, student IV roku prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Z kolei we wtorek przyznano także stypendia uczniom i studentom z powiatu kościańskiego. Zdjęcia z tego wydarzenia w artykule: “Stypendia starosty dla zdolnych uczniów i studentów“.

Reklama
Go to TOP