Młodzi piłkarze z kościana mistrzami strefy leszczyńskiej!

Młodziki Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan zostali halowym mistrzem strefy leszczyńskiej. Będą reprezentować region w Finale Halowego Pucharu Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczni trenera Tomasza Woźniak z rozgrywek wyeliminowali Polonię Leszno.

Awans do Finału Okręgu Leszczyńskiego Halowego Pucharu Prezesa WZPN z powiatu kościańskiego wywalczyły drużyny AP Reissa Kościan i LZS Juna-Trans Stare Oborzyska, które o wejście do finału rozgrywek w Gnieźnie rywalizowały z zespołami: BAF Bojanowo, Polonia Leszno, Młoda Gieksa Krzemieniewo i Warta Śrem. Pierwszy turniej odbył się 27 stycznia w Starych Oborzyskach. Na pierwsze miejsce wysunęła się Akademia Piłkarska Reissa – Kościan, ale tuż za jej plecami szansę na awans zachowały ekipy z Krzemieniewa, Leszna i Śremu. Taki układ tabeli zapowiadał ciekawą rywalizację w turnieju rewanżowym.

W sobotę, 10 lutego w Poniecu emocji nie zabrakło. Każde spotkanie było zacięte od pierwszej do ostatniej minuty, ale najlepsza okazała się drużyna AP Reissa Kościan. Kościaniacy nie odnieśli żadnej porażki. W decydujących spotkaniach pokonali Polonię Leszno 3:2 i zremisowali z ekipą z Krzemieniewa 1:1. W ostatnim turnieju z bardzo dobrej strony zaprezentowała się również ekipa LZS Juna-Trans Stare Oborzyska, która m.in. pokonała 1:0 nowego wicemistrza regionu Młodą Gieksę Krzemieniewo.

Dokładnie dwa lata temu sięgaliśmy po Halowy Puchar Prezesa WZPN w kategorii orlik, a Marcel Skórzanek z naszego zespołu był wtedy królem strzelców. Cieszymy się ze zwycięstwa, gdyż przez wszystkie turnieje od listopada do lutego pokazaliśmy jak ważna jest gra zespołowa, umiejętności techniczne i realizacja celów boiskowych. Wierzę, że któryś z moich podopiecznych za kilka lat zadebiutuje na boiskach ekstraklasy. Tego im życzę – mówi trener AP Reissa Kościan, Tomasz Woźniak.

Klasyfikacja finału strefy leszczyńskiej HPP WZPN:

  1. AP Reissa Kościan – awans do finału wojewódzkiego
  2. Młoda Gieksa Krzemieniewo – awans do finału wojewódzkiego
  3. Polonia Leszno
  4. Warta Śrem
  5. LZS Juna-Trans Stare Oborzyska
  6. BAF Bojanowo

Źródło, zdjęcie: APR Kościan

do Góry