Młodzi kościaniacy najlepsi w Śremie!

Młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan wygrali w sobotę silnie obsadzony Turniej Warta Cup dla rocznika 2011, który odbywał się w Śremie. Kościaniacy w finale pokonali Kanię Gostyń 4:1.

W turnieju Warta Cup 2017 w Śremie wzięło udział osiem zespołów z różnych stron regionu podzielonych na dwie grupy. W grupie A zagrały: Akademia Pił karska Warta Śrem (biała), KS Jurand Koziegłowy, MKS Kania Gostyń, Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. Natomiast w grupie B wystąpiły zespoły: Adalbertus Dalewo, Pogoń Książ Wlkp., Akademia Piłkarska Warta Śrem (niebieska), MKS Kania Gostyń.

Zdecydowanie najlepiej prezentowali się tego dnia młodzi piłkarze z Kościana, którzy w fazie grupowej pewnie wygrali wszystkie swoje spotkania i zdobyli aż 12 bramek. W finale rywalem podopiecznych trenera Tomasza Woźniaka był pierwszy zespół Kani Gostyń, który już w 1. minucie wyszedł na prowadzenie. Jednak chwilę później po bramkach Marcela Skórzanka prowadzili kościaniacy 2:1. Ostatecznie nasi zawodnicy wygrali spotkanie 4:1 i zebrali gromkie brawa za ofensywny styl gry oraz grę zespołową od kibiców zgromadzonych na trybunach.

– Cieszymy się, że nasza wspólna ciężka praca na treningach przekłada się na zwycięstwa w oficjalnych spotkaniach i turniejach – mówi trener Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan, Tomasz Woźniak. – Pokazaliśmy na hali w Śremie jak ważna jest gra zespołowa, komunikacja i budowanie akcji od własnej bramki z wykorzystaniem bramkarza. Przed nami przerwa świąteczna, a w styczniu będziemy reprezentować nasze miasto podczas corocznego turnieju halowego dla dzieci w Starych Oborzyskach – dodaje.

Skład zespołu Akademia Piłkarska Reissa – Kościan: Bartosz Bartkowiak (bramkarz) – Marcel Skórzanek (kapitan), Kacper Kaczmarek, Aleksander Skoracki, Marek Zając, Konstanty Roszak, Franciszek Flis, Alan Szkudlarek, Szymon Kozłowski, Maciej Zając, Wiktor Kaczmarek, Bartosz Flis, Kajetan Roszak.