Aż 74 zawodników wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Gminy Kościan w Tenisie Stołowym, które odbyły się 27 stycznia w hali sportowej w Racocie.

Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: open, kobiet i old-boyów. Otwarcia zawodów dokonał przewodniczący Rady Gminy Kościan, Jan Szczepaniak, w asyście zastępcy wójta Gminy Kościan, Mirosława Dudy oraz radnych Marty Hetman i Michała Jaworskiego. Organizatorem mistrzostw był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta a mecze stały na wysokim poziomie.

W kategorii „open” udział wzięło 48 zawodników. Najlepszy okazał się Sławomir Schwarz z Pelikana. Drugie miejsce zajął Wojciech Maćkowiak, także z Pelikana, a miejsce trzecie Bartosz Bentka z Nowego Dębca. Wśród „old-boyów” (rocznik 1979 i starsi), spośród 12 zawodników najlepszy był Maciej Goliwąs z Widziszewa. Na drugim stopniu podium stanął Roman Dudziak ze Starych Oborzysk, a na trzecim Dariusz Horyński, również ze Starych Oborzysk. W kategorii kobiet udział wzięło 14 zawodniczek. Triumfowała Maria Nowak z Nowego Dębca, pokonując w finale Annę Wojtkowiak z Januszewa. Miejsce trzecie zajęła Żaneta Witomska z Nowego Lubosza. Wszyscy finaliści otrzymali  medale, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Indywidualne Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym były drugą imprezą zaliczaną do Turnieju Sołectw Gminy Kościan. Na tym etapie prowadzi sołectwo Racot z 61,5 pkt. na koncie. Drugie miejsce zajmują Stare Oborzyska (22,5 pkt.), a podium zamykają Nowy Dębiec i Pelikan z równą liczbą 21 pkt. W czołowej piątce znalazło się też Januszewo z wynikiem 14 pkt.

Źródło, zdjęcia: OSiR/Artur Opas

do Góry