Dzisiaj, tj. 15 listopada o godzinie 11:00, franczyzobiorczyni Paulina Galant otworzyła restaurację McDonald’s w Kościanie. Pojawiło się sporo kościaniaków, zwłaszcza młodych, a byli nawet uczniowie, dla których wypad do “Maka” był jednocześnie nauką.

Lokal w Kościanie jest 47. restauracją McDonald’s w województwie wielkopolskim, a 537. w Polsce. Zarządzać nim będzie franczyzobiorczyni Paulina Galant, która łącznie prowadzi 4 restauracje – w Jarocinie, Śremie, Lesznie, a od dziś także w Kościanie. W ramach otwarcia sfinansuje darowiznę na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie – osiem mat do rehabilitacji. Będą one służyły zarówno pracownikom, jak i wszystkim korzystającym z pomocy ośrodka.  

– Jestem dumna, że na mapie województwa wielkopolskiego pojawia się kolejna restauracja McDonald’s, którą mam przyjemność prowadzić. Otwarcie lokalu daje mi możliwość wsparcia lokalnej gospodarki oraz mieszkańców poprzez nowe miejsca pracy. W restauracji w Kościanie zatrudnionych jest 40 osób. Jako franczyzobiorczyni chcę być blisko społeczności i poznawać ich potrzeby, dlatego postanowiłam wesprzeć Ośrodek Rehabilitacyjny – mówi Paulina Galant.

Otwarcie

Na otwarciu pojawiło się sporo miłośników burgerów, nuggetsów, frytek. Pierwsi pojawili się już godzinę przed rozpoczęciem obsługi. – Chcemy być jednymi z pierwszych klientów. Trochę się naczekałyśmy, ale warto. Na pewno będziemy często odwiedzać McDonald’a – mówią Kornelia i Zosia z Kościana. – Też chciałem być jednym z pierwszych. Nie wyczekiwałem jednak na otwarcie, ale skoro jest okazja, to trzeba skorzystać. Obejrzeć, jak Akurat tak się złożyło, że idę do szkoły po południu, więc był czas tu przyjść. Raczej regularnie przychodzić nie będę, bo wolę zdrowe jedzenie – zaznacza Grzegorz, także z Kościana.

Dla niektórych odwiedziny na otwarciu “Maka” były nawet okazją do nauki. Pojawili się bowiem uczniowie kościańskiej “Ratajczaka” kształcący się w kierunku technik reklamy. – Dla uczniów to nowe doświadczenie. Zobaczyć taki event, takie otwarcie, zobaczyć jakie techniki reklamowe zastosowano. Sposoby promocji. Istotna jest dla nich zwłaszcza reklama drukowana, na kubkach i innych przedmiotach, reklama na zewnątrz. To na pewno zaprocentuje – opowiada nauczycielka, Romana Hohensee.

O restauracji

Nowa restauracja McDonald’s w Kościanie jest otwarta codziennie od 6:00 do 24:00. W tych samych godzinach zmotoryzowani goście mogą skorzystać także z linii McDrive. Od poniedziałku do piątku do godz. 10:30, a w weekendy do godz. 11:00 obowiązuje menu śniadaniowe. W pozostałych godzinach dostępna jest oferta klasycznych produktów McDonald’s. Goście lokalu mogą skorzystać także ze strefy McCafé.   

Restaurację zaprojektowano w stylu Luna. Do dyspozycji gości jest parking z 36 miejscami dla samochodów osobowych. Lokal w Kościanie jest przystosowany do obsługi osób z niepełnosprawnościami. Oferuje też darmowy dostęp do Internetu. Sprawną obsługę gości zapewnia 40 osób, w tym 8 managerów. 

do Góry