Tegoroczna majówka w powiecie kościańskim zapowiada się bardzo ciekawie. Przygotowano kilka interesujących propozycji.

Majówka w Kościanie

Majówka w Kościanie to tradycyjne uroczystości patriotyczne, ale też kilka imprez towarzyszących. Od piątku, 28 kwietnia, na Placu Wolności oglądać można wystawę plenerową “Prezydenci RP na uchodźstwie 1939-1990”.

W poniedziałek 1 maja o godz. 16.00 odbędzie się Majówka na Placu Wolności, czyli między innymi Parada Orkiestr Dętych, występy mażoretek, Koncert Voice Studio, stoisko TOZ Kościan, atrakcje dla dzieci. Wydarzenie zaplanowano na Placu Wolności w Kościanie, a w razie niepogody w sali KOK. We wtorek, 2 maja w Dzień Flagi, odbędzie się tradycyjne rozdawanie chorągiewek. Początek o 12.00 na Placu Wolności.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się 3 maja o 10.30 od uroczystej mszy świętej w kościańskiej farze. Po mszy, około 11.45, uczestnicy przeniosą się na Plac Niezłomnych w Kościanie.

Majówka w Śmiglu

Na 1 maja w Śmiglu zaplanowano tradycyjnie Włościańskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami. O 12.30 nastąpi przejazd zaprzęgów przez miasto, a o 13.00 oficjalne otwarcie zawodów, które rozpoczną się o 13.30 na hipodromie przy wiatrakach. 3 maja w kościele pw. NMP Wniebowziętej odbędzie się uroczysta msza święta o 11.30.

Majówka w Czempiniu

Świętowanie w Czempiniu rozpocznie się 3 maja o godzinie 10.00 od mszy świętej. Następnie uczestnicy przejdą pod Pomnik Pamięci, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.

Majówka w gminie Krzywiń

W gminie Krzywiń warto odwiedzić Soplicowo. 1 maja odbędzie się tam Zlot Zabytkowych Traktorów (od godziny 12:00) i zaplanowano atrakcje dla dzieci i niespodzianka kulinarna. Na 2 maja zaplanowano jarmark i wiosenne menu gospody. Smakosze na pewno nie będą zawiedzeni. Z kolei 3 maja odbędzie się Dzień Strażaka i koncert zespołu Semplicze.

Uroczystości patriotyczne odbędą się w rąbińskim lesie 3 maja. Na 14.20 zaplanowano złożenie kwiatów przy grobach Dezyderego Chłapowskiego i ks. Franciszka Graszyńskiego, a na 14.30 nabożeństwo majowe przy kaplicy w lesie. O 15.00 rozpocznie się uroczysta msza święta, a godzinę później koncert zespołu Ognisko Walusia.

do Góry