Lockdown przedłużony! Obostrzenia bez większych zmian

Jak poinformował minister Adam Niedzielski, lockdown w Polsce został przedłużony do połowy lutego.

Wiele osób przed konferencją prasową Ministra Zdrowia spodziewało się złagodzenia obostrzeń. Tak też się stało, jednak w o wiele mniejszym zakresie, niż mówiono wcześniej. Wiele osób miało nadzieję na otwarcie, lub częściowe otwarcie siłowni, restauracji, basenów i podobnych branż. Okazało się, że otwarte zostaną jedynie sklepy w galeriach handlowych. To kościaniaków dotyczy akurat w bardzo niewielkim stopniu. Wydłużono też czas nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy szkoły podstawowej.

Reklama

Od 1 lutego będzie możliwe ponowne otwarcie sklepów w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów: 1 osoba na 10 metrów kwadratowych w sklepach do 100 m. kw. oraz 1 osoba na 15 m. kw. w sklepach powyżej 100 m. kw. Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.

Otwarte zostaną też galerie sztuki i muzea, pod warunkiem zachowania reżimu sanitarnego, takiego samego jak w przypadku sklepów. Zapowiedziano również likwidację godzin dla seniorów.

Reklama
Go to TOP