Liga wiejska znów przynosi mnóstwo bramek. W tej kolejce było ich 21, z czego aż 14 w jednym tylko meczu. Co zaskakujące, lider się nie zmienił.

Niedzielna kolejka miała przynieść kilka rozstrzygnięć, mogących decydować o kształcie całego sezonu. Liga wiejska potrafi jednak zaskoczyć, co też stało się w ostatnią niedzielę. Rewelacyjnie grający do tej pory MAT Katarzynin miał awansować na pozycję lidera tabeli, jako że Strzelec Darnowo w tej kolejce pauzował. Tak się jednak nie stało. Grający u siebie piłkarze z Katarzynina zremisowali bowiem z Olimpią Stary Lubosz 1:1. MAT zrównał się więc punktowo ze Strzelcem, jednak gorszy bilans bramek spowodował, że zajmuje nadal fotel wicelidera.

Narzekać nie mogli na pewno kibice ze Srocka. Tamtejszy Huragan podejmował u siebie WKS Piechanin. Takie małe derby gminy Czempiń. Gospodarze gościnni jednak nie byli, bo strzelili przeciwnikom aż 11 goli. Sami też stracili 3, co daje rekordowy wynik 14 bramek w jednym meczu. Srocko pozostaje więc na trzecim stopniu podium. Zbliżył się jednak znacznie do dwóch czołowych drużyn.

Z kolei WKS Gryżyna podejmowała w tej rundzie Rywala II Kurza Góra. Faworytem byli oczywiście goście, którzy starają się wskoczyć na podium ligi, ale gospodarze mocno postawili się przeciwnikowi. Finalnie mecz zakończył się wynikiem 2:3, czyli jednak zwycięstwem faworytów.

Wyniki:

 • MAT Katarzynin – Olimpia Stary Lubosz 1:1
 • Huragan Srocko – WKS Piechanin 11:3
 • WKS Gryżyna – Rywal II Kurza Góra 2:3

Tabela:

 1. Strzelec Darnowo – 23 pkt
 2. MAT Katarzynin – 23 pkt
 3. Huragan Srocko – 21 pkt
 4. Olimpia Stary Lubosz – 18 pkt
 5. Rywal II Kurza Góra – 15 pkt
 6. WKS Piechanin – 10 pkt
 7. WKS Gryżyna – 3 pkt

Zapowiedź kolejki 6 czerwca:

 • MAT Katarzynin – WKS Gryżyna  godz. 11.00
 • Olimpia St. Lubosz – Huragan Srocko  godz. 11.00
 • WKS Piechanin – Strzelec Darnowo     godz. 13.00
 • Rywal II Kurza Góra – pauza
do Góry