Kurza Góra zwycięska w piłce nożnej [ZDJĘCIA]

11 drużyn wzięło udział w Halowych Mistrzostwach Gminy Kościan w Piłce Nożnej Drużyn Niezrzeszonych. Spośród nich najlepsza okazała się ekipa z Kurzej Góry, dzięki której miejscowość objęła też prowadzenie w Turnieju Sołectw.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę, 26 stycznia, na sali sportowej w Racocie. Udział w zawodach mogły wziąć drużyny, które składały się z zawodników niezgłoszonych w rozgrywkach OZPN. Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów. Były to Olimpia Stary Lubosz, Rywal II Kurza Góra, Danko Choryń, Strzelec Darnowo, WKS Gryżyna, WKS Gryżyna II, Team Stare Oborzyska, Mat Katarzynin, Gang Darnowo, Sołectwo Katarzynin, Sołectwo Racot. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. Początkowo rywalizacja odbywała się w systemie “każdy z każdym”.

Do dalszej części rozgrywek awansowały po dwa zespoły z każdej grupy. Zespoły które zajęły miejsca pierwsze w swoich grupach rywalizowały o miejsca I-III, a zespoły z drugiej pozycji walczyły o miejsca IV-VI. Po zaciętych i w wielu przypadkach bardzo wyrównanych meczach najlepsza okazała się drużyna Rywal II Kurza Góra. Drugie miejsce zajął Strzelec Darnowo, a miejsce trzecie MAT Katarzynin. Na kolejnych uplasowały się: Team Stare Oborzyska, Olimpia Stary Lubosz i Gang Darnowo. Zwycięska drużyna zagrała w składzie: Kacper Rothe, Wojciech Grodziski, Szymon Stawecki, Szymon Sołtysiak, Jakub Sołtysiak, Przemysław Szfraniak, Marcin Kurowski, Paweł Wlekły, Wojciech Łuc, Mateusz Masztalerz.

Finaliści otrzymali puchary oraz nagrody, a drużyny które zajęły pierwsze i drugie miejsce uzyskały prawo gry w Halowych Mistrzostwach Gminy Kościan w Piłce Nożnej Drużyn Zrzeszonych. Te odbędą się 10 lutego w Starych Oborzyskach. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji. Mecze sędziowała dwójka sędziów Janusz Gierczyński i Hubert Rogacki, a obsługę medyczną zabezpieczyła pani Magdalena Szyguła.

Halowe Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej Drużyn Niezrzeszonych były pierwsza imprezą zaliczaną do rywalizacji w Turnieju Sołectw. Cztery sołectwa wystawiły swoje reprezentacje i punktacja za te zawody przedstawia się następująco: Stare Oborzyska 11 pkt., Darnowo 9 pkt., Racot 7,5 pkt., Katarzynin 5 pkt.

Źródło, zdjęcia: OSiR/Artur Opas

do Góry