KS Tiger Wielkopolska z medalami!

W niedzielę, 29 października rozegrano międzynarodowy Puchar Polski w Opolu zorganizowany przez Polską Unię Taekwon-do. Nie zabrakło tam zawodników z KS Tiger Wielkopolska, w tym kościaniaków, którzy wrócili z medalami.

W imprezie wzięły udział 32 kluby z Polski, ale nie tylko. Pojawili się też zawodnicy z Litwy, Mołdawii czy Rumunii – w sumie ponad 700 taekwondzistów. Poziom sportowy imprezy był bardzo wysoki. Wśród nich rywalizowali członkowie klubu KS Tiger Wielkopolska. Dziewięcioosobowa drużyna wywalczyła 10 medali: 2 złote, 3 srebrne, 5 brązowych. Kościan reprezentowało 5 osób.

Reklama

Wiktoria Zielińska po raz kolejny pokazała wysoką klasę wygrywając wszystkie 3 walki w formule light contact (walki ciągłe) i tym samym zdobywając 1. miejsce. Jakub Jóźwiak, który po trzech wygranych walkach musiał w finale uznać wyższość przeciwnika, zajął 2. miejsce w walkach light contact. Po raz kolejny udowodnił, że jest dojrzałym i jednym z czołowych zawodników w Polsce. Trzeci medal powędrował dla Aleksandra Kuźniaka, który w kategorii wiekowej weteranów po bardzo długiej przerwie w startach wywalczył 3. miejsce w formule light contact. Po obiecujących walkach bez medalu wrócili: Nikodem Korpusiński i Maksymilian Piątkowski. Pokazali ducha walki, ale tym razem czegoś zabrakło, by wracać z kolorowymi blachami.

Wszystkim dziękujemy za wysiłek włożony w przygotowanie do turnieju i reprezentowanie klubowych barw, a zwycięzcom osiągniętych wyników. Za miesiąc startujemy na Mistrzostwach Śląska w Kickboxingu. Trzymajcie kciuki – podsumowuje Emil Janowski z KS Tiger Wielkopolska. Zawody te odbędą się na początku grudnia.

Reklama

Zdjęcia: KS Tiger Wielkopolska

Go to TOP