Kradzież z włamaniem po sąsiedzku…

Kradzież z włamaniem – taki zarzut usłyszał 43-letni mieszkaniec Kościana, który ukradł metalowe wyposażenie mieszkania. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pond koniec kwietnia kościańską policję powiadomiono o kradzieży z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Kościana. Łupem sprawcy padło metalowe wyposażenie mieszkania, a także rury przyłączeniowe, baterie umywalkowe i podobne rzeczy. Okazało się, że kradzież trwała przez kilka dni. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony wycenił na 2900 zł.

Reklama

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego natychmiast rozpoczęli pracę nad ustaleniem sprawcy tej kradzieży. Intensywnie prowadzone czynności doprowadziły ich do 43-letniego mieszkańca Kościana. Jak się okazało, mężczyzna mieszkał w okolicy osoby pokrzywdzonej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawca przy użyciu siły wypchnął drzwi wejściowe, a następnie przez kilka dni wynosił stamtąd cenny łup, który następnie sprzedawał na skupie złomu.

Sprawa znajdzie teraz swój finał w sądzie. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Go to TOP