Kradzież na budowie linii kolejowej! Wpadli z łupem!

Za kradzież odpowie 44-letnia kobieta i o rok starszy mężczyzna, którzy w samochodzie osobowym przewozili łupy, skradzione chwilę wcześniej z remontowanej linii kolejowej.

W piątek w nocy (24 maja), patrol prewencji zatrzymał do kontroli na ul. Gostyńskiej w Kościanie pojazd w którym siedziały dwie osoby. Podejrzenia mundurowych wzbudziło znaczne obciążenie samochodu. W bagażniku, oraz na podłodze, pod nogami pasażera, policjanci ujawnili kilkadziesiąt elementów metalowych, służących do mocowania podkładów kolejowych. Każda płyta waży około 8 kg. Za kradzież zatrzymano 45-letniego mężczyznę i o rok młodszą kobietę, która kierowała samochodem.

Reklama

Policjanci ustalili, że metalowe płyty skradziono z remontowanej linii kolejowej, a parę zatrzymano w trakcie wywożenia łupu z placu budowy. Jak się okazało, nie był to pierwszy nocny wyjazd po metalowe elementy. Do kradzieży dochodziło już wcześniej. Kobieta następnego dnia po kradzieży sprzedawała złom w jednym z punktów skupu. Za jeden nocny wypad para zarabiała około 400zł, w zależności od dokładnej wagi złomu. Na placu budowy czekały ukryte w wysokiej trawie kolejne metalowe płytki, które miały zostać wywiezione po rozładowaniu samochodu. Para usłyszała zarzut kradzieży. Przyznali się do zarzucanych czynów. Kryminalni nadal pracują nad sprawą sprawdzając okoliczności innych kradzieży. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja uczula też pracowników punktów skupu złomu, żeby zwracali uwagę na rodzaj złomu i źródło jego pochodzenia.

Reklama

Źródło, zdjęcia: KPP w Kościanie

Go to TOP