Jeden czyn stanowił wykroczenie, ale już szereg ośmiu kradzieży w krótkim czasie spowodował, że sprawca odpowie za przestępstwo. 65-latek może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

W sobotę, 3 lutego, dyżurny kościańskiej komendy został powiadomiony o ujęciu sprawcy kradzieży w jednym z kościańskich sklepów. Przybyli na miejsce dzielnicowi ustalili, że sprawcą kradzieży jest 65-letni mieszkaniec Kościana. Jak się okazało, dokonana w tym dniu kradzież nie była jedyną na jego sumieniu. Ustalono, że mężczyzna od 23 stycznia dokonał w sumie 8 kradzieży na łączną kwotę 2602 zł. Jego łupem padały m.in. drogie perfumy oraz artykuły drogeryjne i spożywcze. Część skradzionego towaru odzyskano.

Choć wartość pojedynczych kradzieży kwalifikowała czyny jako wykroczenia to mężczyzna odpowie za przestępstwo. Zebrany materiał dowodowy pozwolił bowiem przedstawić osobie zarzut przestępstwa kradzieży dokonanej w czynie ciągłym, który zagrożony jest surowszą karą niż wykroczenie, bo aż 5 latami pozbawienia wolności. 65-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. O wysokości kary zdecyduje teraz sąd.

do Góry