Kościański “Marsz za życiem” już 16 czerwca!

W niedzielę, 16 czerwca, ulicami Kościana przejdzie “Marsz za życiem”. Oprócz przemarszu zaplanowano też festyn z wieloma atrakcjami.

Kościański “Marsz za życiem” organizowany jest przez grupę osób, dla których ważne jest życie rodzinne i które chcą pokazać, że każde życie jest ważne, a każde dziecko jest cudem. Stąd też jego hasło “Dzieci przyszłością Polski”. – To nie będzie żaden skrajny marsz, ani polityczny, bo żadnych takich sloganów nie będzie. To po prostu marsz osób, które chcą podkreślić wartość rodziny, które opowiadają się za dziećmi i świętością życia. Te wartości rodzinne są dla nas szczególnie ważne, dlatego właśnie wizerunek rodziny widnieje w centrum plakatu promującego marsz – zaznaczają organizatorzy. Jednym z celów marszu jest też spędzenie w miłej, radosnej i rodzinnej atmosferze niedzielnego popołudnia, dlatego też zaplanowano ciekawe atrakcje po zakończeniu przemarszu.

Reklama

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę, 16 czerwca, w południe od mszy świętej w intencji ochrony życia poczętego w kościańskiej farze. Następnie, około godziny 13.00, uczestnicy wyruszą spod kościoła w kierunku Rynku, następnie Placu Żołnierza i Placu Wolności, a później ul. Konopnickiej i Nadobrzańską skieruje się z powrotem do Fary. Tam odbędzie się piknik rodzinny z ciekawymi atrakcjami. Dla dzieci będą dmuchańce, animacje, gry i zabawy, muzyka, bańki i balony. Nie zabraknie też poczęstunku – ciasta, grochówki i kiełbasek z ogniska. Warto się więc wybrać, bo atrakcji nie zabraknie.

Organizacja marszu była możliwa dzięki wsparciu i zaangażowaniu lokalnych firm i osób prywatnych.

Reklama
Go to TOP