Kościaniacy zdobyli puchar Reiss Cup 2022

Młodzi kościaniacy Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zdobyli puchar Reiss Cup 2022 w pierwszym turnieju cyklu, który odbył się w weekend w Hali Widowiskowo-Sportowej w Starych Oborzyskach.

Jeden z największych turniejów mikołajkowych w Wielkopolsce został zainaugurowany w sobotę, 19 listopada w Hali Sportowo-Widowiskowej w Starych Oborzyskach. Najpierw rozegrano turniej żaków, który zgromadził aż 18 zespołów z 10 miejscowości. W tym roku jest to wyjątkowy moment dla cyklu, bo równocześnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Dlatego zespoły występowały pod nazwą reprezentacji poszczególnych krajów.

W porannej turze kościaniacy grając jako Polska odnieśli komplet zwycięstw w fazie grupowej. Po serii rzutów karnych ulegli drużynie Anglii w półfinale. Ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Woźniaka wywalczyli brązowe medale. Jeszcze lepiej spisały się zespoły żaka z terenu miasta i gminy Kościan w popołudniowej turze, gdyż zdobyły złoto i brąz. Ponadto Szymon Urbański z Kurowa otrzymał nagrodę MVP Reiss Cup 2022, a Marcel Waśkowiak z Kościana nagrodę najlepszego bramkarza.

Cieszymy się, że ciężka praca na treningach przyniosła efekty i nagrody indywidualne dla naszych podopiecznych. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wspaniały doping, ale od poniedziałku zaczynamy nowe treningi, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanych – mówią zgodnie trenerzy Ania i Darek z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

W niedzielę skrzaty z okręgu leszczyńskiego rywalizowały bez presji na wynik na małych boiskach 1×1 lub 2×2. Ponadto odwiedziła ich maskotka turnieju Kapitan Rejsik. Każdy zawodnik został nagrodzony medalem oraz upominkiem za odwagę i chęć rozwijania się w obszarze sportowym.

Najmłodsi podopieczni naszego klubu mieli zapewnioną szczególną opiekę, gdyż oni dopiero uczą się odnajdywać w turniejowym świecie. Możliwość gry pod nazwą wybranej reprezentacji, która występuje w MŚ w Katarze pozwoliła im się cieszyć imprezą jeszcze bardziej. Integrowali się z dziećmi z innych lokalizacji, a każda udana akcja i strzelony gol wywoływały uśmiech na ich twarzach – mówi prezes klubu, Piotr Matecki.

Przypomnijmy, że cykl turniejów Reiss Cup gościł w gminie Kościan po raz trzeci w historii. Już dziś wiadomo, że impreza wróci w 2023 roku i będzie miała jeszcze większy wymiar.

Zdjęcia: Mateusz Dembowiak

do Góry