Koncert “Złączeni z Ukrainą” w Czempiniu [ZDJĘCIA]

W Centrum Aktywizacji Społecznej “Tlenownia” odbył się koncert “Złączeni z Ukrainą”. Wystąpiło kilkudziesięciu wykonawców, a podczas wydarzenia zbierano pieniądze na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Brutalna napaść Rosji na Ukrainę wywołała ogromne poruszenie wśród wielu ludzi. W grupie tej znaleźli się też lokalni artyści. By pomóc uchodźcom z zalanego przemocą kraju postanowili zorganizować koncert “Złączeni z Ukrainą”, który odbył się w czwartek w Centrum Aktywizacji Społecznej “Tlenownia” w Czempiniu. Reżyserem widowiska był Janusz Dodot, a odzew artystów ogromy.

Reklama

Na scenie zaprezentowało się kilkudziesięciu wykonawców prezentujących utwory polskie i zagraniczne, smutne i wesołe, klasyczne i nowoczesne, a wszystko przeplatane poezją i prozą, także twórców ukraińskich. Wykonawcy pochodzili głównie z Kościana i okolic, ale pojawili się też artyści z Mosiny, Gostynia, Poznania, czy Wrocławia. Ze względu na długość koncertu podzielono go na dwie części. Po przerwie publiczność miała okazję obejrzeć etiudę teatralną aktorów z Galerii Śmigiel. Pokazywała ona brutalne oblicze wojny.

Dopisała też publiczność, wśród której znalazły się też osoby narodowości ukraińskiej. Gościem specjalnym była Anastazja Bondarenko, Ukrainka będąca wolontariuszką w Gostyniu. Podczas wydarzenia przeprowadzono zbiórkę pieniędzy, które trafią na pomoc humanitarną dla Ukrainy.

Reklama
Go to TOP