Kolizja w Racocie! Nie ustąpiła pierwszeństwa

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dziś (tj. w środę, 20 grudnia) w Racocie. Jedną osobę przetransportowano do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulic Kościańskiej i Dworcowej około godziny 17.00. Według ustaleń policji, kierująca samochodem marki seat arosa 33-letnia kobieta, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 68-latkowi jadącemu dostawczym iveco daily, przez co doprowadziła do zderzenia. Sprawczynię kolizji przewieziono do szpitala na profilaktyczne badania, na szczęście okazało się, że nie odniosła obrażeń. Pozostali uczestnicy kolizji również wyszli ze zderzenia bez szwanku.

Reklama

Warto przy okazji zaznaczyć, że dzięki zamontowanej na tym skrzyżowaniu rok temu sygnalizacji świetlnej, dochodzi tam do o wiele mniejszej liczby wypadków i kolizji. Wcześniej różnego rodzaju zdarzenia były tam na porządku dziennym. Mieszkańcy długo walczyli o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu i jak przyznają sygnalizacja się sprawdza, bo kierowcy wreszcie jeżdżą tam z przepisową prędkością, a nie jak to wcześniej bywało, o wiele szybciej.

Go to TOP