W sobotę, 18 marca na kościańskim targowisku odbył się kiermasz charytatywny dla małego Antosia. Akcja ponownie okazała się sporym sukcesem.

Kolejny już kiermasz charytatywny zorganizowano na kościańskim targowisku dla dwuletniego Antosia Bartkowiaka. Chłopiec zmaga się z bardzo poważną chorobą, mastocytozą. Objawia się ona poprzez silne reakcje skórne, jest groźna dla życia i nigdy nie wiadomo, kiedy zaatakuje. Leczenie pochłania ogromne koszty, dlatego też grupa licytacyjna, która powstała na facebook’u postanowiła zorganizować kiermasz, by pomóc chłopcu.

Antoś, jak każdy już chyba wie, ma ciężką chorobę. Wychodzą mu plamy na skórze. Potrzebne są pieniążki na różne płyny, szampony antybakteryjne. Nie jest tak, jak normalny człowiek, że kupi sobie mydło i umyje ręce, tylko potrzebne są specjalne środki, przede wszystkim nieuczulające. Właśnie na to zbieramy, żeby Antoś miał fajne zabezpieczenie, nie musiał się martwić, żeby jego mama nie miała się o co martwić – podkreśla Kamil Sierakowski, jeden z organizatorów akcji. Zachęca też do wzięcia udziału w kolejnym kiermaszu, który odbędzie się w sobotę, 25 marca. Atrakcje będą podobne, choć więcej będzie elementów związanych ze świętami.

Jak się okazało, pomysł wypalił. Można było zakupić ciasta i pyszną grochówkę, które rozeszły się bardzo szybko. Grochówkę wiele osób brało “na wynos”, podczas przyszłych akcji warto więc ze sobą zabrać słoik, czy inny pojemnik na zupę. Oprócz tego sprzedawano zabawki, książki, pluszowe misie, gry, puzzle itp. Jako, że zbliżają się święta Wielkiej Nocy, to nie brakowało też ozdób świątecznych i bazi. Przygotowano też atrakcje dla dzieci, między innymi zwierzęta z balonów.

Wynik zbiórki będzie znany w godzinach popołudniowych. Pomóc chłopcu można TUTAJ.

do Góry