Kibice z Racotu przygotowują się do Igrzysk Olimpijskich!

Klub Jantar Racot ponownie organizuje wyjazd na Igrzyska Olimpijskie. W tym roku do Paryża pojedzie stuosobowa grupa kibiców. Do wyjazdu część z nich przygotowywała się na Pikniku Olimpijskim.

Jest to już czternasty wyjazd na Igrzyska Olimpijskie organizowane przez Jantar. Igrzyska odbywają się w tym roku w Paryżu, nic więc dziwnego, że zainteresowanie wyjazdem, by wspierać polskich sportowców, jest bardzo duże. Do stolicy Francji uda się setka “kibiców z Racotu”, dlatego też odbędą się dwa wyjazdy, bo chodzi o to, by z możliwości takiej skorzystało jak najwięcej osób. W większości, bo około 70 to dzieci, młodzież i studenci. Zanim jednak nadejdą Igrzyska, część z wyjeżdżających rozgrzewała się na Pikniku Olimpijskim w Warszawie, który odbył się 25 maja przy Centrum Olimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Reklama

Był to już dwudziesty piąty Piknik Olimpijski i po raz dwudziesty piąty młodzież z Racotu na niego pojechała. Nie tylko z Racotu, bo zawsze zabieraliśmy ze sobą dzieci z Domu Dziecka z Bodzewa i ze Wschowy i tak też jest tym razem. Na pikniku wspaniale bawiła się więc czterdziestoosobowa grupa młodzieży. Przed jego rozpoczęciem wykonano wspólną fotografię medalistów olimpijskich. Było ich kilkudziesięciu. Potem młodzież także mogła zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. To takie przygotowanie do igrzysk, żeby młodzież mogła poznać medalistów i sportowców – opowiada senator Wojciech Ziemniak. Na pikniku spotkać mogli też attache olimpijskiego Waldemara Legienia, szefa misji olimpijskiej Tomasza Majewskiego i ambasadora Francji Etienne’a de Poncins. Kibice z Racotu wzięli udział w wielu konkursach, nierzadko wygrywając ciekawe nagrody i spotykali wielu sportowców. Do domów wrócili więc zadowoleni i z energią do kibicowania.

Kierunek – Paryż

Pierwsza, 51-osobowa grupa, wyjedzie 23 lipca. Druga zmieni ją 3 sierpnia. Na razie nie wiadomo, podczas jakich konkurencji będą kibicować, bo problemem jest dostępność biletów. Można je zakupić bowiem w pakietach z noclegami, a senator o noclegi w Paryżu zadbał już dawno, półtora roku temu. Taki system zwiększa też znacznie ceny tych biletów. Nie na wszystkie konkurencje można też bilety zdobyć, bo kończą się dopiero kwalifikacje w niektórych dyscyplinach. Taka sytuacja występuje m.in. w siatkówce. Trzeba czekać na oficjalną rozpiskę, kiedy grać będzie reprezentacja Polski. – Wiele razy jechaliśmy na igrzyska bez biletów, a na zawodach byliśmy – uspokaja senator Ziemniak.

Reklama

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu odbędzie się 26 lipca o godzinie 19.30 i będzie inna od wszystkich poprzednich, bo odbędzie się nie na stadionie, a wzdłuż brzegów Sekwany i na samej rzece. Pierwsze medale rozdane zostaną już pierwszego dnia po otwarciu, choć na początku szanse na medale Polaków są raczej małe, choć po cichu mówi się o medalu w strzelectwie. Te wzrosną znacznie w drugim tygodniu igrzysk, kiedy to rozpoczną się zawody lekkoatletyczne i wioślarstwo. Szanse Polski upatrywane są jeszcze w kajakarstwie, wspinaczce sportowej, siatkówce mężczyzn, tenisie ziemnym. Pamiętać też należy o niespodziewanych sukcesach, bo praktycznie na każdych letnich igrzyskach medal zdobywa ktoś, kogo wcześniej do tego nie typowano.

Go to TOP