Kawiarenka Tlenka w Tlenowni już działa!

Od ubiegłego piątku w Tlenowni działa kawiarenka “Tlenka”. Oferuje pyszne, domowe ciasta i przemiłą atmosferę.

Tlenownia w Czempiniu działa już od kilku miesięcy. Brakowało tam jednak jeszcze miejsca, gdzie można usiąść, wypić kawę i zjeść kawałek ciasta. W ubiegły piątek rozpoczęła tam jednak działalność kawiarenka “Tlenka”, prowadzona przez Spółdzielnię Socjalną ATU. Nazwa nawiązuje oczywiście do historycznego budynku, w którym się znajduje, a dodatkowo ma “swojski” wydźwięk.

Reklama

Kawiarenka oferuje pyszną kawę i domowe ciasta. – Robimy je z przepisów, które mają już długą historię. Te stare przepisy są bowiem najlepsze, nie każdy pamięta, czy zna smak wypieków naszych babć, a nie kupimy ich w żadnej piekarni. To przepisy jeszcze od mojej babci, a ciasta pieczemy z moją córką Ewą – opowiada Krystyna Rochowiak, prowadząca kawiarenkę.

Kawiarence towarzyszy też podkreślający historię Tlenowni wystrój, a jako, że znajduje się wysoko, można podziwiać podczas picia kawy spory kawałem Czempinia z góry. Kawiarenka działa 7 dni w tygodniu, można tu też rezerwować stoliki. Warto odwiedzić to miejsce, chociażby przy okazji jarmarku, który odbywać się będzie w niedzielę, 5 grudnia.

Reklama
Go to TOP