Jest zgoda na budowę S5!

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał decyzję o zezwoleniu na realizację kolejnego odcinka drogi ekspresowej S5. Dotyczy ona odcinka Wronczyn – Kościan Południe.

Decyzja wydana przez wojewodę obejmuje budowę około 19 kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej wraz z budową węzłów drogowych „Czempiń” oraz „Kościan-Północ”, a także obiektów mostowych i Miejsc Obsługi Podróżnych „Sierakowo” i „Kokorzyn”. – Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że wykonawca jest uprawniony do rozpoczęcia budowy ­- wyjaśnia wojewoda Zbigniew Hoffmann. ­­- Dla wielu kierowców, którzy pokonują trasę pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem, z pewnością jest to dobra przedświąteczna informacja – dodaje.

Reklama

Realizacja tej inwestycji jest dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Kontraktowa kwota brutto wynosi prawie 360 mln zł.

Co do prawie 16-kilometrowego odcinka Kościan – Radomicko, na razie wydane jest zezwolenie na budowę węzła drogowego w Lipnie, gdzie prowadzone są aktualnie prace archeologiczne. Umowa na ten odcinek opiewa na ponad 303 mln. zł

Reklama
Go to TOP