Jechali ponad 100 km/h w terenie zabudowanym!

W miniony kościańscy policjanci zatrzymali dwóch piratów drogowych, którzy jechali z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Pierwszy pędził z prędkością 101km/h, drugi 111km/h.

Do pierwszego zatrzymania doszło w sobotę, 22 kwietnia w Jerce na ul. Śremskiej, gdzie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dokonywali kontroli prędkości przejeżdżających pojazdów. Około godziny 18:30 zauważyli volvo, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Wykonany pomiar prędkości wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 101km/h. Obowiązująca w tym miejscu dopuszczalna prędkość wynosiła 50km/h. Zgodnie z taryfikatorem kierowcę ukarano mandatem w wysokości 1500 zł i 13 punktami karnymi. Policjanci zatrzymali też jego prawo jazdy na 3 miesiące.

Kolejny pirat drogowy został zatrzymany przez funkcjonariuszy dzień później w Racocie na ul. Kościuszki około godziny 15:10. W tym przypadku miernik prędkości wykazał, że kierowca pojazdu volkswagen poruszał się z prędkością 111 km/h. Także w terenie zabudowanym. Kierującym okazał się 31-letni mieszkaniec Kościana. Wobec tego kierującego sporządzony został wniosek o ukaranie do sądu oraz zatrzymane zostało również prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Choć weekendowa ładna pogoda sprzyjała wyjazdom, wielu kierowców pomyliła drogi publiczne z torem wyścigowym, igrając życiem i zdrowiem swoim oraz innych uczestników drogowych. Nadmierna prędkość jest jednym z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, w których dochodzi do najpoważniejszych obrażeń lub śmierci uczestników. Nie ma przyzwolenia dla takich zachowań. Kierowcy, którzy decydują się przekraczać prędkość, muszą być świadomi, że będą ponosić tego konsekwencje – przypomina policja.

do Góry