Impreza charytatywna dla sołtysa Racotu!

12 maja odbędzie się impreza charytatywna dla sołtysa Racotu, Przemysława Kaczmarka. Jego leczenie kosztuje około 18 tysięcy złotych miesięcznie.

Przemysław Kaczmarek, który niedawno został sołtysem Racotu, podczas jednego z biegów charytatywnych przewrócił się. W wyniku upadku odczuwał ból i dyskomfort w okolicy miednicy. Wykonane badania wykazały u niego zaawansowany nowotwór. Guz był tak duży, że wykluczało to usunięcie operacyjne, a leczenie ni przyniosło rezultatu. Podjętą więc leczenie alternatywną chemioterapią, która jednak nie jest refundowana, a jej koszt to około 18 tysięcy złotych miesięcznie. Dlatego też postanowiono, że 12 maja odbędzie się impreza charytatywna dla sołtysa.

Reklama

Pomysł imprezy narodził się podczas wspólnego wyjazdu sołtysów gminy Kościan, na którym obecny był również Przemysław Kaczmarek. Postawiono na koncerty, które odbędą się w hali sportowej przy szkole w Racocie. Organizacją imprezy zajął się doświadczony już w tej materii sołtys Starego Lubosza, Jakub Bartkowiak, wraz z córką pana Przemysława, Martą. – Będą różne, ciekawe atrakcje. Przygotujemy gry i zabawy dla dzieci. Będzie też strefa gastronomiczna z regionalnymi przysmakami, ciastami i kawą. Oprócz tego stoisko medyczne, gdzie będzie można zmierzyć ciśnienie, czy uzyskać przydatne informacje – wymienia Marta Kaczmarek. Oprócz tego odbędą się też licytacje gadżetów, voucherów, karnetów i innych rzeczy.

Wstęp na koncerty będzie w formie cegiełek w kwocie 5 zł. Podczas imprezy zagrają zespoły: Ravendell, Zodiak, Second Child, Strefa Zagrożenia Hałasem, RAP.fam, ale na parkiecie kilkakrotnie zaprezentują się także tancerze ze Szkoły Tańca Poezja. Będzie można zakupić też rękodzioła wykonane przez koło gospodyń wiejskich. Nie zabraknie też innych atrakcji, jednak szczegóły poznamy po 7 maja, bo chętnych do pomocy i pomysłów nadal przybywa. Imprezę patronatem objął wójt gminy Kościan, a także poseł Wojciech Ziemniak. W organizację włączają się też inni sołtysi z gminy i wiele lokalnych firm.

Reklama

Pomóc Przemysławowi Kaczmarkowi można także poprzez portal zrzutka.pl klikając TUTAJ.

Go to TOP