GreatKids 2021 w Nowym Dębcu [ZDJĘCIA]

W ramach zawodów z cyklu GreatMan Triathlon odbyła się też rywalizacja najmłodszych sportowców. W GreatKids wystartowała niemal setka dzieci.

Dzieci w zawodach GreatKids rywalizowały w odpowiednich dla siebie kategoriach wiekowych, od zaledwie kilkuletnich, do 15-latków. Najpierw musiały przejechać odpowiedni dystans rowerkiem, później dobiec do mety. Zawody ukończyło 96 młodych uczestników. Nie zabrakło oczywiście medali i upominków.

O rywalizacji na dystansie 1/8 IronMan’a pisaliśmy już w sobotę w artykule “GreatMan Triathlon 2021 w Nowym Dębcu”. Po zawodach dziecięcych odbyły się zawody na dystansie 1/4 IronMan’a. Tutaj zwyciężył Christopher Pietruczuk z Kołobrzegu, który jako jedyny pokonał dystans w czasie poniżej dwóch godzin. Z kolei wśród kobiet tryumfowała Magda Ciołczyk z Warszawy. Najlepszą sztafetą okazał się zespół Triathlonowa Legnica w składzie Oliwia Gąsior, Grzegorz Owsiannik i Jacek Synowiec.

Zdjęcia: Milena Waldowska (koscianiak.pl), OSiR