Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego

W niedzielę 11 lutego 2024 r. w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu rozegrany został V turniej kopa sportowego kończący obecną edycję Grand Prix Powiatu Kościańskiego. W turnieju wzięło udział 96 zawodników w tym 6 pań.

Zawodnicy rozegrali pięć rund po 32 rozdania zgodnie z regulaminem Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Turniej wygrał  Jacek Wojtkowiak z Łuszkowa, który zgromadził 19 punków dużych oraz 114 punktów małych. Drugie miejsce zajął Czesław Heliński z Nowego Dębca. Trzecie miejsce wywalczył Ryszard Borowczyk ze Śremu. Czołowa trójka otrzymała puchary ufundowane przez gminę Śmigiel, która była partnerem wydarzenia.

Reklama

Kolejne miejsca w czołowej 10-tce zajęli : Zbigniew Zieliński ze Zbęch, Grzegorz Błocian ze Śmigla, Mariusz Staroń z Borowa, Jerzy Piechowiak z Kościana, Mirosław Dalecki z Poznania, Ryszard Kuraszyk z Nowego Lubosza, Tadeusz Śmichurski z Czempinia. Rywalizację wśród kobiet wygrała Katarzyna Jóźwiak ze Stęszewa zajmując 23 miejsce  w ogólnej klasyfikacji. Nagrody otrzymało łącznie 25 czołowych zawodników oraz najlepsza z pań.

Do końca trwała zacięta rywalizacja o zwycięstwo w Grand Prix Powiatu Kościańskiego w sezonie 2023/2024, a o kolejności w końcowej klasyfikacji decydowały dosłownie ostanie rozdania kart. Ostatecznie w XVI edycji GRAND PRIX Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego zwyciężył Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego gromadząc 76 punktów dużych i 279 małych. Drugie miejsce wywalczył Ryszard Borowczyk ze Śremu z wynikiem 74/120. Trzecie miejsce zajął Mariusz Madaliński z Plewisk, który zgromadził 72,5 punkty duże i 79 punktów małych. Jadwiga Hampel z Nielęgowa wygrała klasyfikację kobiet.

Reklama

W czołówce znaleźli się jeszcze: Tadeusz Skrzypczak z Piotrowa Pierwszego, Mariusz Staroń z Borowa, Tadeusz Krysztof z Boszkowa, Jadwiga Hampel z Nielęgowa, Roman Cichocki z Przysieki Starej Pierwszej, Jerzy Marciniak z Borowa, Tadeusz Książyk z Poznania.    

Organizatorzy przygotowali nagrody dla trzydziestu czołowych zawodników. Podsumowanie GP oraz wręczenie pucharów i nagród nastąpi podczas Mistrzostw Gminy Kościan, które rozegrane zostaną 10 marca o godz. 13:00 w świetlicy wiejskiej w Starym Luboszu.

Źródło, zdjęcia: Grzegorz Ratajczak

Go to TOP