Już po raz ósmy w Kościanie odbędzie się gra miejska “Kryptonim Wolność”. Odbędzie się ona w sobotę, 16 lutego, ale już można rejestrować swoje drużyny!

Gra miejska “Kryptonim Wolność” ponownie przemieni Kościan w ogromną planszę do gry. W tym roku mija sto lat od podpisania Rozejmu w Trewirze i dokładnie w rocznicę tego wydarzenia, czyli 16 lutego, rozegrana zostanie gra. Jej scenariusz nawiązuje do brawurowej akcji pod kryptonimem “Wolność”, przeprowadzonej w nocy z 29 na 30 grudnia 1918 r. przez Kościańską Rezerwę Skautową, a także do wydarzeń z czasów Powstania Wielkopolskiego i wspomnianego rozejmu, który to powstanie kończył.

Jak zapowiadają organizatorzy, w scenariuszu gry czeka nas kilka zmian. Dotyczą one głównie misji, by zbytnio się nie powtarzały i gra nie stała się po prostu nudna. Jednocześnie musi opowiadać nadal tę samą historię. Zniknie więc kilka misji i lokacji, a za to pojawią się nowe. Oprócz modyfikacji w scenariuszu, organizatorzy chcą, by teren gry nie był zbyt rozciągnięty. Dlatego też zrezygnowano z przejażdżek drezynami. Na Rynku za to pojawi się za to czołg, a przy sprzyjających warunkach odbędą się loty balonem.

By wziąć udział w grze należy stworzyć drużynę liczącą od 5 do 8 graczy. Mogą to być zarówno dzieci, młodzież, rodzice lub opiekunowie i dorośli gracze. Jeśli nie uda się zebrać odpowiedniej liczby osób, można odwiedzić facebook’ową stronę gry i stworzyć drużynę z “wolnych strzelców”. Osoby niepełnoletnie muszą mieć dorosłego opiekuna, lub zgody od rodziców. Rejestracja ruszyła na początku tego tygodnia i odbywa się na stronie www.gramiejska.koscian.pl. W dniu rozgrywki o godzinie 10:00 można też stworzyć drużynę na gorąco, w punkcie startowym w Urzędzie Miasta przy Al. Kościuszki 22 w Kościanie.

Organizatorami gry są m.in.: Stowarzyszenie im. Kościańskiej rezerwy Skautowej, Urząd Miejski Kościana, Starostwo Powiatowe w Kościanie, Urząd Gminy Kościan, grupa Artyleria z Poznania i inne jednostki.


do Góry