Już po raz drugi w Kościańskim Ośrodku Kultury odbył się turniej “Fifa Game Day”. W rywalizacji udział wzięło 32 graczy.

Powrót Turnieju Fifa Game Day Kościan okazał się wielkim sukcesem. W minioną sobotę na ekranie kinowym rozegrano 32 mecze, a na fotelach dla graczy znalazło się 32 graczy. Emocji na trybunach też nie brakowało. Każdego uczestnika uhonorowano dyplomem i nagrodą – pendrive’ami od firmy Matt Automotive, ledową podkładką pod mysz lub piłką, w zależności od etapu, do którego udało się dotrzeć. Była też niespodzianka, nagroda specjalna od sędziów naszego turnieju – Wiktoria i Janek wybrali najlepszego kibica na sali. Koszulka z logo Game Day oraz torba z upominkami trafiły do Zuzi, która dzielnie kibicowała do samego końca.

– Wśród wszystkich obecnych nie zabrakło naszych wolontariuszy. Trzymali rękę na pulsie przez cały dzień za co im bardzo dziękujemy. Turniej Fifa Game Day nie byłby taki sam bez wolontariuszy w pomarańczowych koszulkach. Tegoroczny turniej nie odbyłby się, gdyby nie wsparcie naszych sponsorów. To dzięki nim mogliśmy zakupić duże gamingowe nagrody rzeczowe dla zwycięzców iz nieco skromniejsze upominki dla wszystkich graczy biorących udział w rozgrywkach. To Bank Spółdzielczy w Kościanie, firmy Matt, Folplast, Kaletka i WPU Adam Szymczak – podkreślają organizatorzy.

Turniej rozpoczął się przed południem i zakończył po wielu godzinach emocjonujących rozgrywek. Finał transmitowano na żywo na profilu facebookowym KOK. Można go tam nadal obejrzeć. W tym roku nagrodzono aż 4 finalistów. Każdy z nich poza imiennym dyplomem i nagrodą otrzymał statuetkę przygotowaną specjalnie na tę okazję. Nagrody wręczyli burmistrz Kościana Piotra Ruszkiewicz i Radosław Bobkiewicz, wiceprezes ds. Handlowych Banku Spółdzielczego w Kościanie, głównego sponsora Turnieju.

Wyniki:

I miejsce – fotel gamingowy Pro-Gamer Yumisu oraz nagrodę specjalną od firmy Matt Automotive – pendrive o pojemności 64 GB zdobył Sasza Motylski

II miejsce – xestaw dla graczy CORSAIR 4-in-1: klawiatura, mysz, słuchawki, podkładka otrzymał Hubert Schwarz

III miejsce – zestaw Sharkoon Skiller SGB30: klawiatura i mysz zdobył Mikołaj Chruścicki

IV miejsce – słuchawki Tracer Gamezone Hydra Pro oraz kubek Paladone Playstation powędrowały do Dawida Krysiaka

– Mamy nadzieję, że Turniej Fifa Game Day stanie się wydarzeniem cyklicznym. Jeszcze bardziej rozbudowanym, cieszącym się takim samym i większym zainteresowaniem wśród mieszkańców Kościana i nie tylko. My z roku na rok będziemy mogli poszerzać naszą ofertę skierowaną do młodych ludzi – podsumowuje zawody dyrektor KOK, Dariusz Łukaszewski.

do Góry