Festyn dla Michaliny na Placu Wolności [ZDJĘCIA]

W piątkowe popołudnie na Placu Wolności w Kościanie odbył się charytatywny festyn dla Michaliny z Biedruska zmagającej się z poważną wadą serca.

Festyn charytatywny dla Michaliny Greckel zorganizowały koleżanki i siostra mamy dziewczynki zmagającej się z poważną wadą serca. Odbył się w Kościanie, ponieważ to właśnie stąd pochodzą jej rodzice. Michalina cierpi na zespół hipaplazji serce. Jedyną szansą dla małej jest kosztowna operacja serca. – Jest potrzebny milion złotych łącznie. Oni już zebrali 200 tys. zł w zeszłym roku. Miało wystarczyć i miała być operacja w Niemczech. Covid spowodował, że to niemożliwe. Jest Genewa, ale potrzebny jest milion. Michalina w lutym musi mieć operację, która jest operacją ratującą jej życie – wyjaśnia Katarzyna Główczak, jedna z organizatorek imprezy. Jak dodaje, operację należy wykonać do ukończenia 3 roku życia, czasu już więc tak naprawdę nie ma. Do końca stycznia cała kwota musi zostać uzbierana.

Dlatego też zorganizowana została impreza na Placu Wolności w Kościanie, by wspomóc Michalinę i jej rodziców. W akcję włączył się Kościański Ośrodek Kultury, kościańscy strażacy i druhowie, sporo firm i instytucji. Patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Kościana. Atrakcji więc nie brakowało. Można było skosztować pysznej grochówki przygotowanej przez PSP Kościan, przejechać się bryczką, spotkać z alpakami. Na scenie zaprezentowała się m.in. Szkoła Tańca Poezja, mażoretki Rytmix, wokaliści Voice Studio i innych muzyków. Nie zabrakło też szalonego laboranta Wodociągów Kościańskich, licytacji, stoisk na których można było zakupić różne rzeczy, policjantów z Sierżantem Pyrkiem i wielu innych atrakcji.

W sumie udało się zebrać niemal 21 tysięcy złotych. Pomóc Michalinie można poprzez portal SięPomaga – TUTAJ. Brakuje jeszcze ponad 400 tysięcy złotych!

do Góry