Esportowe mistrzostwa w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Dominik Łukaszewski ze Śmigla został esportowym mistrzem gminy Śmigiel w grę FC24. Turniej odbył się w sobotę, 17 lutego, w sali widowiskowej Centrum Kultury w Śmiglu.

Na wydarzenie zaprosiła burmistrz Śmigla, Małgorzata Adamczak wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Śmiglu, Centrum Kultury w Śmiglu oraz Stowarzyszeniem „Esport Polska”. Sponsorem i partnerem turnieju został Bank Spółdzielczy w Śmiglu. Do udziału w zawodach zgłosić się mogli mieszkańcy gminy Śmigiel w każdym wieku, co sprawiło, że sobotnie wydarzenie było wspaniałą integracją dzieci i młodzieży z dorosłymi. Uczestnicy rywalizowali w grę FC24, czyli bezpośrednią kontynuację jednej z najbardziej popularnych gier – serii FIFA. Pomimo czasem sporych różnic wieku, mecze były zacięte a wyniki często rozstrzygały się w ostatnich minutach lub nawet rzutach karnych.

Reklama

Mecze rozgrywano na konsoli PlayStation. Turniej podzielony był na fazę grupową i fazę pucharową. W pierwszej z nich zawodników podzielono na 16 grup, w których rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”. Z każdej grupy do dalszego etapu kwalifikowało się po 2 najlepszych zawodników, którzy stoczyli pojedynki w 1/16 finału. Od tego momentu każdy przegrany kończył przygodę z turniejem. Tym sposobem wyłoniono 4 półfinalistów, którymi zostali Jakub Chrzanowski, Gabriel Juszczak, Dominik Łukaszewski i Nikodem Świtała. W finale Dominik Łukaszewski zmierzył się z Jakubem Chrzanowskim, którego po zaciętym pojedynku pokonał 2:1. Na najlepszych czekały oczywiście nagrody – sprzęt komputerowy.

Zdjęcia: Urząd Miejski Śmigla

Reklama
Go to TOP