Ponad 200 kobiet z 15 Kół Gospodyń Wiejskich działających w gminie Śmigiel wspólnie świętowało 9 lutego w sali wiejskiej w Poladowie Dzień Kobiet.

Mimo, że do 8 marca jeszcze miesiąc, to czas karnawału panie uznały za idealny termin do wspólnej zabawy. Spotkanie, które odbyło się w piątek, 9 lutego, było efektem dobrej współpracy śmigielskiego samorządu, Kół Gospodyń Wiejskich oraz Centrum Kultury w Śmiglu.

Wspólnie z Wiesławem Kasperskim przewodniczącym Rady Miejskiej, moimi współpracownikami: Marcinem Jurgą zastępcą burmistrza, Ewą Mituła skarbnikiem Śmigla oraz Piotrem Błaszkowskim dyrektorem Centrum Kultury dziękujemy za wspólne chwile w doborowym towarzystwie, a także za to, że zawsze możemy liczyć na nasze Panie z KGW przy podejmowanych przez samorząd przedsięwzięciach – napisała na swoim profilu facebookowym burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak.

Podczas imprezy życzenia z okazji obchodzonych jubileuszy otrzymały: KGW Śmigiel za 65 lat działalności, KGW Poladowianki za 25 lat i KGW Olszewo za 5 lat. Wystąpiły KGW Stara Przysieka Pierwsza w skeczu “W domu jak w ulu”, a seniorki z Klubu Seniora w Śmiglu wspólnie ze swoją instruktorką Alicją zatańczyły taniec czarownic. Dla pań zagrał DJ. Mogły też skorzystać z fotobudki. Nie zabrakło również życzeń z okazji Dnia Kobiet i kwiatów oraz niespodzianki. 

Źródło, zdjęcia: Urząd Miejski Śmigla

do Góry